24.07.2024 13:41
Κατερίνα Σακελλαροπούλου: Κατάθεση στεφάνου στο ΕΑΤ – ΕΣΑ
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας κατέθεσε στεφάνι στην προτομή του Σπύρου Μουστακλή στα πρώην κρατητήρια των ΕΑΤ-ΕΣΑ, στο Πάρκο Ελευθερίας, με την ευκαιρία της 50ής επετείου αποκατάστασης της Δημοκρατίας.
![Κατερίνα Σακελλαροπούλου: Κατάθεση στεφάνου στο ΕΑΤ – ΕΣΑ](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51781721808352-640x427.jpg)
Η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, με την ευκαιρία της 50ής επετείου αποκατάστασης της Δημοκρατίας, κατέθεσε στεφάνι στην προτομή του Σπύρου Μουστακλή στον μνημειακό χώρο του πρώην στρατοπέδου ΕΑΤ-ΕΣΑ, στο Πάρκο Ελευθερίας, τιμώντας όσες και όσους αγωνίστηκαν για την ανατροπή του δικτατορικού καθεστώτος.
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51831721808336-1.jpg)
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51831721808336.jpg)
Την κ. Σακελλαροπούλου υποδέχθηκαν ο δήμαρχος Αθηναίων, Χάρης Δούκας και ο πρόεδρος του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων Αντιστασιακών 1967-1974, Ευάγγελος Γκιουγκής.
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51831721808336-4.jpg)
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51831721808336-2.jpg)
Στη συνέχεια, η Πρόεδρος της Δημοκρατίας ξεναγήθηκε στο υπό ανακαίνιση Μουσείο Αντιδικτατορικής Δημοκρατικής Αντίστασης, παρουσία και της Χριστίνας Μουστακλή.
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51721721808368.jpg)
![](https://popaganda.gr/wp-content/uploads/2024/07/img_51831721808336-3.jpg)